Unikátní Muzeum meteoritů

Proč podpořit  Muzeum meteoritů?

Jmenuji se Jaroslav FILIP a jsem vesmírný nadšenec.

Před mnoha lety jsem se pustil do sbírání vesmírných kamenů, tzv. meteoritů a tektitů, které mě absolutně pohltily. Unikátní sbírku, která dnes obsahuje několik set kusů, jsem před 2,5 lety zpřístupnil veřejnosti zcela ZDARMA.

Muzeum meteoritů už tak vlastně máme a funguje ve Frýdku-Místku. Jedná se o největší veřejně přístupnou, soukromou sbírku meteoritů a tektitů v Česku a na Slovensku.

 Vzácné kameny, které přiletěly po milionech až miliardách let z vesmíru, jsou v muzeu nejen k vidění, ale některé také k potěžkání. Při příležitosti tříletého výročí, v září 2024, bychom chtěli otevřít nové Muzeum meteoritů.
Máme před sebou novou nejtěžší výzvu.

Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím

Proč nás podpořit?

Aktuálně potřebujeme více místa pro prezentaci sbírky, kterou neustále rozšiřujeme. Pokud nás podpoříte, pomůžete nám vytvořit komfortní prostor pro všechny naše návštěvníky, tedy i pro vás.

 Díky vaší pomoci budeme moct i nadále vzdělávat a bavit a všechny zájemce o tyto témata. Chceme vytvořit interaktivní prostor plný aktivit a zábavy, kde se budou potkávat nejen fanoušci vesmíru a samotných meteoritů.

Vám i vašem dětem nabídneme zajímavé přednášky, promítaní dokumentů, vzdělávání a akce pro všechny věkové skupiny. Přispějete tak nejen k osvětě, ale zároveň i podpoříte vzdělávání zábavnou formou a volnočasové aktivity v ostravském regionu.
 Výhledově bychom se chtěli stát největším muzeum meteoritů ve střední Evropě.

Na  co  vybrané  peníze  použijeme ?

Nejvíce potřebujeme více místa a multimediální techniku. V tuto chvíli vybíráme vhodné prostory z několika variant, vždy s dobrou dojezdovou vzdáleností z Ostravy.

 Některé z nich jsou naprosto fascinující a svým uspořádáním by splnily přesně to, co potřebujeme.

 Základní cíl je tedy nové místo pro muzeum a vybudování projekčního prostoru s pohodlným posezením, kde budou probíhat vzdělávací aktivity, přednášky, promítání různých dokumentů s tématikou vesmíru, debaty, sběratelská setkání a další.

Peníze použijeme také na úpravu vnitřních muzejních prostor. Součástí bude např. knihovna, s možností půjčit si a číst knihu u dobré kávy, nebo si ji vypůjčit i domů.

 V neposlední řadě by došlo k rozšíření muzejní sbírky, převážně o vzácné a zajímavé světové meteority a tektity.

Takhle nějak bychom si představovali projekční část Muzea
Obrázek editujete kliknutím

Naše vize

Dosažení prvního milníku znamená, že nové muzeum bude moct vzniknout a zajistíme pro něj to nejaktuálnější, co potřebujeme. Tedy místo, potřebnou techniku, vybavení a úpravu vnitřních prostor, aby od nás návštěvníci odcházeli s vesmírným nadšením.

 Dosažení druhého milníku znamená vybavení muzea profesionální audiovizuální technikou, rozšíření muzejní sbírky, úpravu vnitřních prostor dle našich požadavků a pomoc s provozem v prvních měsících po otevření.

 V případě získání cílové částky se nám splní sen o moderním, kvalitně vybaveném muzeu, které nemusíme vytvářet jen svépomocí. Bude také zajištěn provoz do konce roku.

V případě úspěchu sbírky vše nad celkovou cílovou částku rozdělíme a polovinu darujeme formou vstupenek a dárků spolu s vámi tam, kde to udělá radost.

 Pokud nás chcete podpořit, můžete také sledovat naši cestu za novým muzeem ZDE.

Firmy, které nás již podpořili...

Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím

Spolupráce pro firmy:

Věřím, že bychom mohli společně najít cestu pro zajímavou spolupráci.
 Marketingově jsme uchopitelní v tématech jako vesmír, hvězdy, planety, meteority, Měsíc, Slunce atd. Umíme udělat super spolupráci i za nízké plnění.

Nabízíme individuální odměny dle Vašich potřeb:

- reklamní prostor v Muzeu, na webech i sociálních sítích
- unikátní prostor Muzea také pro Vaše potřeby
- dárky, kameny, šperky, vstupenky
- naše akce a akce našich partnerů na klíč u Vás
- další plnění dle Vašich potřeb
- podporu je možné odepsat z daní
- a samozřejmě ze všeho nejdůležitější - nakloníte si vesmír na svou stranu 🙂Vaše podpora by nám pomohla dosáhnout našeho snu. Jsme malý, ale nadšený tým lidí a máme chuť dokázat velké věci.

Jako muzeum se snažíme nejen uchovávat a vystavovat vzácné exponáty, ale také šířit povědomí nejen o meteoritech, jejich významu pro vědu a vzdělání. Fungování vesmíru podáváme zábavnou vzdělávací formou a rádi bychom vybudovali také projekční sál, knihovnu a galerii.

 Vaší případnou podporou tak podpoříte kulturu, zábavu a vzdělávání od 5 do 100 let v unikátním prostoru, který v Česku a na Slovensku nenajdete!

 Pokud by Vás projekt zaujal a chtěli byste vědět více informací, rád se s Vámi spojím.

Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím

Muzeum Meteoritů s.r.o.  © 2024 Vytvořeno s ❤️ k vesmíru